Këshilla/Blog

Anonim 04.11.2022

Pershendetje
Ju listen me ktheni pergjigje
Jam nje goce 23 vjec. Dhe po vuaj per shtimin e peshes. Edhe pse marre kile trupi qendron po njesoj i dobet .
jam 57 kg dhe 170 cm e gjete por trupi tregon i dobet. Nje shoqe ne moshen time eshte ne te njejtat kilogram dhe gjatesi por i duket shendeti . Cfare nuk shkon me kete trup.
Kjo situate me ka ber me ankthe dhe kam turp te vesh nje fustan te shkurter sepse me duken kembet e dobeta
Cfare mund te bej

 1. admin says:

  Pershendetje e dashur dhe faliminderit qe na ke shkruar.

  Sipas gjatesise dhe peshes qe ke, ti ne te vertete i ke parametrat ideal. Shume bashkmoshatare qe ballafaqohen me mbi peshe mund te te kene zili.
  Cka eshte ajo qe nuk te pelqen tek vetja? Te ka thene njeri se i ke kembet e dobeta?
  Na shkruaj pak me shume rreth pamjes dhe cka te bene te mos ndjehesh e kenaqur me veten?
  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevetem

 2. Anonim says:

  Pershendetje
  Po pavaresishte qe pesha eshte normale kush me takon thote qe ska mundesi te jem 57kg sepse tregoj shume e dobet. Dhe sidomos kembet tregojne sikur jam 49kg dhe jo 57kg Kjo me Ben te ndihem jo terheqese dhe me shkakton goxha ankthe

 3. Lara says:

  Edhe une jam keshtu kam 53kg dhe jam 163 por tregoj e dobet dhe kur njerezit me thone se je e dobet mua me kap ankthi me humb oreksi dhe me vje per te vjell dhe nuk e kuptoj se pse

 4. Anonim says:

  Fiks edhe une Lara . Mbase palestra do na ndihmoj

 5. Lara says:

  Po e dashur palestra eshte mundesia me e mire per shtimin e peshes , pastaj rendesi ka me shume ushqimi duhet te ushqehemi shendetshem jo me ushqime te shpejta, por un kam problemin qe skam shume oreks dhe nese haj me zor mshfaqen nauze dhe keshtu smund te shtoj peshe duke ngrene me zor pastaj dhe te semurem. Po ti a ke oreks ?

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.