Këshilla/Blog

Xona 05.07.2022

Pershendetje Jam ne depresion ju lutem me tregoni a ka raste si un qe e kan kaluar kete gjendje nuk mund te flas si me par, me duket sikur te tjeret din te flasin dhe e pyes veten pse un nuk flas si ta, apo ndoshta eshte ndikimi i barnav qe ma jep lete efekt jam duke marr risperison 1 mg dhe escitalopram 5 mg

 1. Nuk Je Vetem says:

  Pershendetje Xona,

  Te falenderojme qe na ke shkruar. Thua se vuan nga depression, ke qene e diagnostikuar nga nje profesionist?
  Me poshte eshte link i nje video informuese rreth depresionit me disa teknika ndihmuese per tu perballur me te.

  https://www.youtube.com/watch?v=mSWkPU90-YM

  Gjithe te mirat,
  Stafi Nukjevetem

 2. Linda says:

  Me par kam pas halucinacione dmth per 4 muaj rresht pastaj me terapi me jan larguar , tani po ndihem e pashpres me duket se kjo gjendje nuk do te me kaloj kirr, terapin e pershkruar me lart e kam marr vetem se doze pak me te madhe tani e kam nga nje ne dite a mund te jet ndikimi i tyre qe ma jep kete efekt pra qe nuk mund as te qasem ne biseda apo te flas siq kam folur

 3. Lala says:

  Pershendetje , kam gati nje muaj qe po vuaj cdo dite , kur kam pas qene e vogel mund te kem pasur nje lloj ndjenje per kusheririn tim por vetem nga ana ime dhe e kam pas perjtuar shume keq gati 2 muaj , sot jam e fejuar me nje djale te mrekullueshem dhe kam familje shume te mire asgje sme mungon me ne jete po vuaj shume se me eshte rikthyer serish hija e ketij personi sikur une skam qene e lumtur, dhe ky personi do ndikoje gjithmone ne jeten time nuk kam ndjesi me dhe emocione , asnje lajm sme.jep nje reagim , dhe kam frike tani a do kaloje kjo gjendje . Dua serish jeten qe kisha me perpara aktive dhe me motive te jetes

 4. Anonymous says:

  Jam ne gjendje te rend afer vetvrasjes nuk me ndihmojn ilaqet pwrdori lexam lamal dhe clozanpine nga korriki me eshte rikthyr se i nderpreva ilqert nga shkurti tani behen 2 vite ne depresion shum re rende asgje sme ben pershtypje vetem mundim pa fund nuk di qfar te beje nuk jund ta deuroj me kam crregullim.personaliteti me thot mjeku

  1. admin says:

   Pershendetje,
   Per tu lidhur me ekspertet e faqes, luteni te na shkruani tek opcioni “Beje Pyetjen tende” dhe jo si koment.
   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevetem

  2. admin says:

   Pershendetje dhe faliminderit qe na keni shkruar.

   Per te marre pergjigje nga ekspertet e faqes, luteni qe pyetjen ta beni tek opcioni “Beje pyetjen tende” dhe jo si koment.
   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.