Këshilla/Blog

Fatma 25.06.2021

Pershendetje stafi!
Une jam 21 vjec dhe gjate adoleshences time nuk kam pasur asnjehere pucra sepse kam lekure shume te thate. Kam rreth 1 javr qe me jane shfaqur disa kokrra nen misj ne fytyre dhe disa te vogla ne siperfaqe . Gjitjashtu gjate kesaj periudhe kam qene semure dhe kam pasur infeksion veshi dhe pak ikfeksion ne bajame,gjithashu kam pasur edhe sinuse shum te acaruara djr per sinuset kam qendruar ne avull (uje me dafine)shume gjate.
A mund te me jene krijuar keto pucra nga avulli? A jane normale per mua qe nuk kam picra sepse e kam fytyren shume te paster. E shtypa nje picer dhe thjesht me nxorri pak uje dhe tn eshte e bardhe jo e kuqe si nje pucer normale pas plasjes se saj. A eshte normale dalja e ketyre pucrave? Sepse me streson shum ky fakt…

  1. Nuk Je Vetem thotë:

    Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruar. Ju rekomandojme te beni nje vizite tek dermatologu per nje ekzaminim nga afer dhe te marre nje keshille me ndihmuese per trajtimin e problemit qe pershkruani ne pyetjen tuaj.

    Gjithe te mirat,
    Stafi i nukjevetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.