Këshilla/Blog

Sekresione te bardha 23.11.2020

Pershendetjen jam nje vajz 25 vjeqare dhe jam e virgjer por kam shum sekresione te bardha gjdo dit dhe ciklin e kam te qrregullt kam ba analiza te sekresionev nga jasht kan dal mir ama nuk e di ket problem e kam gjithmon

  1. Endrra 1 thotë:

    Jam nje zonje 49 vjece ciklin e kam shume te rregullt ,cikel 3 javore dhe me zgjasin 5 dit A ka filluar menopauza

  2. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Sekrecione vaginale kane te gjtha vajzat qe kane menstruacione. Disa me shume, disa me pak (si djersa, psh, dikush djersin me shume, dikush me pak). Varet nga organizmi, nga mosha, nga fazat e ciklit, etj. Nese pervec sekrecioneve nuk keni skuqjem, djegie, kruarje, dhimbje barku etj, mos u shqetesoni. Perseriteni serish analizen pas ca ditesh/javesh per te hequr merakun dhe kaq. Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.