Këshilla/Blog

Anglezi 05.08.2020

Pershendetje, kam 2 vite n angli edhe me ka ndodh per her t par ktej qe nuk me ngrihet ose nk ngrihet mjaftushem gjat aktit seksual edhe prishem pa arritur kulmin dhe i cfryr , masturbohem cdo dit 2-3 her kur flas me te dashuren ne tel ,por kush shkoj per tber seks vete me deshir tmadhe dhe dal i stresuar dhe n ankth , rrall her pi alkol,4-5 cigare n dit dhe 2 cigare marijuan n dit , Kur kam qen ne nshqipri te njejtat gjera konsumoja dhe isha shum ne rregull zgjasja dhe 1-2 or gjat aktit ktej kam Fillu ta kem kte problem, ju lutem me ndihmoni me nje pergjigje sepse jam n stres dhe n ankth se skam as ku t shkoj se skam letra. Flm

  1. MSc. Sokol Kosta thotë:

    Përshëndetje. Nuk e di cfare moshe keni por gjithsesi do te thoja shkurtimisht se shqetesimi jot mund te jete I lidhur me faktin qe marijuana, masturbimi janë dinamika qe perjashtojnë tjetrin. Ajo qe dua te them eshte se kenaqesia mund te jete “shndërruar” ne detyrim per ty dhe sigurisht qe aktiviteti me I ndikueshëm nga kjo ndjesi eshte akti seksual. Mund te ndihesh I frustruar nga fakti qe je andej dhe nuk mund te kthehesh ketej (pra ndihesh si ne kurth), ne fund te fundit mund te jete kjo deshira jote e fshehur qe ti lesh te gjitha dhe te kthehesh. Nuk mund te them qe dy cigare marijuane ne dite kane apo jo efekt definitiv mbi performancen seksuale ne kuptimin negativ. Edhe masturbimi ne vetvete nuk eshte fare pa efekt (2-3 here ne dite). Por une do te theksoja tablone qe ti vete e pershkruan si nje mosarritje kulmi (pra nje ndjesi se nuk mundesh) qe megjithese del me deshire nga shtepia per te bere seks te kap ankthi rruges. Ky ankth performance mund te kete burime te largeta ose te aferta (rrethanore). Fakt eshte qe te ka kapur larg shqiperise, ku smund të kthehesh dhe marresh sigurine qe te mungon. Gjithe te mirat dhe mund te me shkruash me shume.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.