Këshilla/Blog

Shendet 18.08.2020

Pershendetje jam 20 vjeqare dhe qe dy vite e gjysme kam nje problem qe nganjehere pa prit si jam me mire me bie te fiket.Per here te pare me ndodhi ne shtator 2018 derisa isha ne autobus dhe mendoja se ende isha zgjuar perderisa hapa syt dhe pash veten te shtrire per toke.Me pas me ka ndodhur edhe shume here te tjera,ka ndodhur 2-3 muaj sme ka ndodhur dhe sapo kam menduar se e kam kaluar me ka ndodhur perseri pa ndalur deri ne momentet qe skam mundur qe ngrihem ne kembe nga pamundesia per te marre fryme.Kam kokedhimje pa ndal kurre qe sa e sa vite dhe asnje medikament sme ndihmon per kete.Edhe kur humbi ndjenjat kam ndjesin se gjithqka fillon kur kam nje dhimje tmerresisht te keqe ne koke dhe me mirren mendet shume pastaj ndjej se spo mund te mbushem fryme mire dhe fillon tme rrahi zemra shpejt me dridhen duar
dhe kembe dhe me bie te fiket.Kam bere rezonancen magnetike dhe sipas doktorit ka nje qrregullim qe po shkakton sulme epileptike,por per shkak te pandemise nuk kam mundur ti vazhdoj mjekimet me tutje.Dua gjithashtu te cek se vuaj nga ankthi dhe depresioni qe 4 vite dmth ne shkalle te larte kur shpesh mendoj edhe si ti jap fund jetes sime.Dua te di se qfare mund te jete problemi im qe humb ndjenjat dhe qe ndihem keq here pas here?

 1. Mirela Gokaj thotë:

  Pershendetje,
  E nderua fillimisht ju falenderoj qe keni shkruar. Me sa po kuptoj une problemi juaj eshte I
  naturen neuropsikiatrike qe do te thote disa probleme neurologjike organike shfaqen edhe me
  simptoma te tjera duke perfshire edhe ato psikiatrike. Ne vartesi se zones se demtuar te trurit ndryshojne edhe shfaqjet simptomatike dhe ankesat . Mendoj se duhet me doemos ti drejtoheni spitalit dhe mjekut neurolog per te vazhduar ekzaminimet dhe tjartimin e pershtatshem pa humbur me shume kohe .
  Gjithe te mirat.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.