Këshilla/Blog

sara 04.09.2020

Pershendetje doktoresha
un jam 21 vjec dhe kam abortuar ne javen e 11 per shkak se nuk isha informuar nuk kisha kryer teste analiza mendoja se kisha cregullime hormonale e lash pas dore nje vizite derisa zbulova se isha shtatzan dhe me duhej ta abortoja , une kam abortuar sot ne daten 4 shtator 2020 por perpara dy ditesh ne daten 2 shtator un kam kryer mardhenjie seksuale nderkoh kam qen ne fillim te muajiy te tret tr shtatzanis , parteneri im nuk me siguroj dot nese spermen e ka derdhur brenda para dy ditesh ose jo ,
Pyetje ime vin nese un sot bera abort ndodh qe pas aboritit te jem serisht shtatzan meqenese parteneri mund te ma ket derdhur brenda perpara se un te abortoja?

  1. ana thotë:

    Prsh sara cila ishte arsyeja qe abortove a ke pasur ndonje infeksion apo qfare nese mundesh mem tregu ?

  2. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Jo, nuk mundesh te jesh shtatzene keshtu sic e paraqet ti. Por miqesisht dhe njerezisht, do te te rekomandoja qe te marresh nje konsulte te mjeku per nje metode kontraceptive te sigurt dhe te pershtatshme per moshen tende e te mos i lesh gjerat ne dore te rastesise.
    Gjithe te mirat

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.