Këshilla/Blog

Eri 06.04.2022

Pershendetje,kam kryer mardhenie me qellim qe te mbes shtatzen para 1 muaji,cikli kte muaj mu vonua vetem 1 dit dhe me erdhi,,a ka ndonje mundesi qe te jem shtatzan sepse po me thone qe ka gra qe edhe pse i ka ardhur cikli kan rezultu shtatzan?
Ju falenderoj9

  1. Dr. Elinda Gjata says:

    Pershendetje Eri,
    Mendoj se jane detaje qe vetem mjeku qe ju ka pare mund t’ju a sqaroje plotesisht. Mendoj se ende nuk jeni gati per te filluar nje shtatzani te re, fiziologjikisht dhe psikologjikisht. Por edhe kete e them me rezerve, pasi nuk di historikun tuaj mjekesor. Mendoj se mungesa e ngopjes eshte kryesisht e lidhur me stresin. Do ju keshilloja nje konsulte me nje psikologe perpara se te tentonit per nje barre te dute, e cila ka me shume se 95 % te shkoje krej mire. Gjithe te mirat!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.