Këshilla/Blog

13.02.2016

Shume here ndjej sikur do me merret fryma, kam shume rrahje zemre e ndonjehere kur fiksohem shume pas kesaj,me duket sikur me dridhet trupi ,sikur kam dridhje trupi nga brenda. Mund te jet ky ndonje problem shendetesor,apo mund te jete atak paniku?

 1. Zana Guri thotë:

  Pershendetje!
  Faleminderit qe e ke ndare shqetesimin tend me Nuk je vetem!
  Do te doja te me shkruaje me shume ne lidhje me detaje specifike kur te ndodh kjo gje? Ka ndonje veprimtari specifike kur te ndodh ? Cfare mendimesh te shkojne neper mendje ? kush eshte i pari ? Sa vjec je? Si ka qene femijeria jote ? Ka ndonje lidhje kjo situate me dicka te me parshme ? Si ke menduar ti ta zgjdidhesh kete problem ? Si ke menduar ta ndihmosh veten deri me tani ? nuk mund ti veme emrin see cafre eshte ajo qe po kalon nese ti nuk merr kohen e nevojshme per te reflektuar mbi te . Do te lutesha ti ndaje keto detaje qe te mund te merremi me te ne menyre specifike. Gjithashtu nderkohe do te te lutesha qe ti te beje nje check up te pergjithashem qe te heqim faktorin mjeksor nese ka dicka qe nuk shkon sepse nese eshte fiziologjike mjafton mjekimi perkates dhe cdo gje eshte ok.
  Te mirepres.
  Faleminderit.

 2. ina.xh thotë:

  Mirmbrema. Me ka ndodhur dhe mua kjo gje. Jam vizituar dhe nuk kisha asgje.Analizar dolet te gjitha ne rregull. Edhe mua me ka kapur shume here kjo gjendje. Filloj te ndjej sikur smar dot frym sikur kam rrahje zemre shumm te shpeshta. Per nje moment me duket sikur po vdes. Me kane derguar shpesh here ne urgjence dhe asgje . Me thone qe e ke stresante dhe kaq . Me kane dhene nje ilac qe me ka qetesuar. Nese e do emrin ju ndihmoj.

  1. Alen Duro thotë:

   Cfar ilaci perdore?

  2. Ad thotë:

   Ju lutem me dergoni dot emrin e ilacit

 3. I paemër thotë:

  Mrb
  Me esht bere kronike kjo gjendje po cmendem
  Me merret fryma, me thahet fyti e ngela me uj ne dore se nuk i dihet se kur me ze, me perzihet, me dridhet trupi, tensioni her e kam te ulet e her te lart ji gjithmon te njejt,ne mendje me vijn vec ide te frikshme sado te perpiqem ti ndryshoj, her sikur mpihem si nga duart si nga kembet, koka her me dhemb e her sikur turbullohem e se di se si ta shpjegoj
  Analizat, eko zemre, eko te organeve te brenshme dhe cdo gje me ka dal ne rregull
  Cmund te jete, ju lutem nje pgj

  1. I paemër thotë:

   Edhe un
   Sme Ze gjumi naten

 4. Lila.xh thotë:

  Pershendetje
  Jam 18vjec ,cdoher qe bej ndonje aktivitet apo thjesht kur eci me gjat ,me zihet krahu i majt kam dhimbje dhe me veshtirson frymemarjen ,pasi ulem per disa minuta ajo me kalon, ndersa kur filloj perseri me ecjen ,ajo me shfaqet perseri ,kjo dhimbje ka qe 1 vit qe vazhdimisht me shqetson sidomos ne sezonen e veres. Nga cka vjen kjo?

 5. Sidorela Shehaj thotë:

  Kame marrje fryme te vazhdueshme dhe shume ftoft nuk kame grip . Me meret fryma dhe filloj te dridhem kame rrarje te forta zemre dhe te vazhdueshme

  1. admin thotë:

   Pershendetje,

   Fillimisht faleminderit qe ndave shqetesimin tend me ne, mirepo te lutem qe pyetjen ta besh ne opsionin “Pyet Ekspertin” dhe jo ne komente sepse vetem ne ate menyre ekspertet tane do te mund te pergjigjen.
   Gjitha te mirat,
   Stafi Nukjevetem

  2. Al thotë:

   A ke perdorur gje per ket gje

 6. Vildane thotë:

  Me meret frima po’ thuaj se 3 muj po’ kam ber krejt analizat me dalin krejt ne regull po’ thuaj se po’ shkoj ne spital xhdo dit po’ ad gjeee kush me tregon a ka ndojne ilac jam Edge me 3 fmij te voglio

 7. I paemër thotë:

  une kam drridhje trupi dhe me merren mente dhe me merret fryma jam 19 vjece

 8. popi thotë:

  pershendetje kam marrje fryme te vazhdueshme dhe rrahje zemre te larta… nuk di cfare te bej nqfs duhet te iki te vizitohem ose jo nderkohe km pas nji vit te veshtire ,jonme probleme shendetsore. pi edhe cigaren!

  1. Fondacioni Together Albania thotë:

   Pershendetje,

   Faleminderit qa keni kontaktuar. Qe eksperti te kete mundesi t’i pergjigjet shqetesimit tuaj ju lutem postoni pyetjen ne rubriken Pyetjet – Bej pyetjen tende http://nukjevetem.al/pyetje/ .
   Gjithe te mirat.

   Stafi Nuk Je Vetem

 9. lume thotë:

  e kam tensionin lart por edhe me bie pot shqetsimi im eshte me zinet fruma sikur po mbytem ju
  lutem
  me pergjigji

  1. Nuk Je Vetem thotë:

   Pershendetje,

   Te falenderoj qe na ke kontaktuar. Ne menyre qe te merrni pergjigje nga eksperti, shqetesimin tuaj duhet ta beni ne rubriken Pyetjet/ Bej Pyetjen tende. Gjithashtu ndaluni pak me gjate ne pershkrimin e problemit qe po kaloni ne menyre qe eksperti te kete mundesi tu jap nje pergjigje sa e ndihmuese. Gjithe te mirat.

   Stafi Nuk Je Vetem

   http://nukjevetem.al/pyetje/

 10. I paemër thotë:

  pershendetje me merret fryma kam dhimbje koke sme ze gjumi gjith naten sa me ze me sekonda dhe me del prap duke mu marre fryma dhe shume me nerva

 11. Ana thotë:

  Pershendetje kam nje problem prej 9 muajsh tashme.
  Me meret fryma ne anen e majt te mushkerive me shume.
  Ndonjehere nuk me ze gjumi naten sepse mendoj se po mbytem.
  Gjate veres nuk e kam kete problem pra kur temperaturat jan te ngrohta por sapo vjen vjeshta me shfaqet perseri nese mundeni te me thote dikush cfare kam.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.