Këshilla/Blog

une 19.03.2021

Kur pi flas kot mkot.Me timen jam mir.Gjumin se boj tamam.Ankthi a stresi nuk e di.Mkap nai her si depresion

 1. Msc. Dorina Kapaj thotë:

  Pershendetje,
  Te falenderoj qe na ke kontaktuar. Ne pershkrimin tend te shkurter ke listuar disa gjera qe duken mjaft te rendesishme, por te pamjaftueshme per te kuptuar pak me qarte se cfare mund te jete duke te te ndikuar ne cilesine e gjumit apo ne ate qe ti e quan depresion. Do doja te dija disa gjera me shume mbi kete qe po kalon. Cfare do te thuash qe kur pi flet kot me kot? Cfare gjerash thua kur je nen efektin e pijes? Mund te me tregosh dicka me shume per kete gjendjen qe e quan depresive? Mund te jesh duke u perballur me konflikte te forta emocionale qe ndoshta te shtyjne drejt pijes me deshiren per te harruar dhe rrjedhimisht kjo te ndikon ne cilesine e gjumit. Une te mirepres ta vazhdojme biseden se bashsku per tu ndalur pak me gjate mbi keto ndjesi dhe per te kuptuar se si mund ti menaxhosh me mire kete gjendje. Gjithe te mirat.
  Dorina

 2. I paemër thotë:

  Pershendetje kam nevoj per nje mendim se po kaloj nje situat te veshtir nuk e di se ni me vjejne ne mendje disa mendime negative kur kam qen femi por po vuaj shume ju lutem me thoni dicka

  1. Nuk Je Vetem thotë:

   Pershendetje dhe faleminderit qe na ke shkruar. Per te marre nje pergjigje nga ekspertet tane ju ftojme ta shkruani shqetesimin tuaj si nje pyetje te re dhe jo si koment.

   Gjithe te mirat,
   Stafi i nukjevetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.