Këshilla/Blog

G 13.10.2020

Pershendetje.. Un vuaj nga ankthi gati 4 vite , tani jam me mire seq kam qene, kam vuajtur shumee, por akoma sjam e qet.. tani dua ta di nga ju qe vuani mga ankthi stresi a keni dhimbje koke dhe mbrapa koke si djegsim disi si e lodhur koka dhe qafa me dhemb ngapak po edhe si parehati ne koke dhe me pulson koka kur e ve ne jastek .. a e keni dhe ju kete ? Kam dhe marrje mendsh.. faleminderit per mirkuptim.. pres pergjigje nga ju njerez te mire.

 1. Nela thotë:

  Po dhe un ashtu njelloj si ju po bej gati 1 vite e ca qe vuaj nga ankthi dhe kam kaluar çdo lloj simptomë.. Tani se fundmi kam kte dhimbjen e kokës mbrapa dhe qafës njelloj so ju.. Ndoshta esht normale nuk e di cfar te them… Spaska sëmundje në të keqe se kjo

 2. Lindushja thotë:

  edhe une qe dy vite e gjysme njejte sikur ti e kama kalu te madhen e ankthit po nga covidi mu lthye prap edhe une njejt sikur ti me koken fiks sikut po e pershkruan ti po une edhe me gjoksin e shpine akoma po kam problem

 3. G thotë:

  Faleminderit per pergjigje.. Po te lutem si e ke ma pershkruaj pak.. a te djeg koka dhe a te pulson dhe a ke si trullim tension ne koke?? Dhe a te dhemb thuajse cdo dit koka

 4. lea thotë:

  O po ate ndodhte dhe ty kam mendu se vetem mu si te vendos koken ne jastek sme duron me dhemb shum me kap siklet ndjersitem gjitha sikur po mbaroj,ake ber najgjo per kok ?

 5. eligerta thotë:

  Prsh edhe un vuaj nga ankthi qe 3 muaj kam pa’s simtoma si rrahje zemre… Bllokim frymarrje.. Dhimbje shpine.. Frik.. Marrje mendsh.. Sot nuk I kam ato shqetsime shum.. Por tani kam dhimbje koke pulsuese mbrapa dhe qafae dhem me duket qe me Jan entur damaret.. Por nuk e Di nese e keni dhe ju sikur po ju lekundet trupi.. Dhe ae keni ndjesin neper trup sikur pika uj te ftoht.. Ju lutem me ktheni pergjigje…. Mue me ka ndimuar noofen shum.. Jam trajtuar ne neuropsikiater

 6. kleidi1 thotë:

  G. Pershendetje un jam nje djal 22 vjec u ben 2 muaj sikur me ka ndrushuar jeta komplet gjithcka vazhdoj nje nate duke ngrene mu bllokua frymarrja 2 dite pa gjume pastaj me bene qetesues qe flejta icik pastaj me orientuan ke nje psikiater nje shoku im se kishte te njejtin problem me dha 2 ilace 2 dit i perdora se me vinin tere diten ne gjume edhe i lash tani problemi esht ktu un nk kam me asni shqetesim nga keto edhe gjumin e bej si me perpara po nuk e di dicka ne mendje me behet sikur do pesoj ndonje infarkt nk me behet me me jetu nuk di si ta shpjegoj i jam futur shum keq gjerave vetem lexo lexo edhe se di si do shkoj ky muhabet

 7. lea thotë:

  A ju duket sikur smundeni me fol najher sikur sju del zeri ,qe ni vit jom kshtuu kam dhimbje koke sikur e keni pershkru ju po vetem ndonjhere nuk mundem me fol

 8. Megi thotë:

  Prsh G.. edhe une vuaj nga ankthi ketu e dy vite e gjysmë, kam nje kalavar vuajtesh nga ky ferr, se di se si kam dale ku e kam gjetur ate forcë por doja te pyesja, marramendjen e ke non stop gjithë ditën apo me raste sepse mua vetem kjo simptom me ka ngelur qe spo gjej rehat me duket sikur me shtyn dikush nga mbrapa, sikur do rrezohem pertoke, ose kur jam ne kembe sikur me lëkundet vete trupi, te lutem me shkruaj pak me gjate ne kete simptom,, gjithë te mirat

 9. G thotë:

  Pershendetje.. Ju faleminderit per pergjigjen tuaj.
  Megi marramendjen e kam pasur me heret nonstop po tani nuk e kam tere kohen, tani ndonje dit kam qe me mirren ment po me kalon se e largoj vet se kam frik kete gje më, e di se vjen nga ankthi,mirpo keto problemet tjera po me mundojn.. kam qen edhe ne psikolog me ka ndihmu teper, por ankthi prap po u ktheke ..

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.