Këshilla/Blog

Pseudo-dashuri 22.02.2021

Pershendetje! Jam nje vajz e cila dua te ndaj dicka me ju me shpresen se do ndihem mire pas kesaj. Jam njeri qe dashuroj me gjithe zemer dhe bej shume per ate qe dua. Kam pas nje lidhje 9 muaj dhe mund te them se isha shume e dashuruar dhe e lumtur. Por me pas gjith lumturia po me kthehej ne vrer… ai po humbiste interesin nderkoh qe une e vuaja kete pjes dhe jepja max qe ai te me kushtonte vemendje. U ndam. Une e vuajta shume kam qar shuume dhe nuk me hiqej nga mendja per asnje sekond ai djal. Koha kaloi dhe nisa te bej shoqeri te reja. Eshte nje tjeter djal i cili me ka hyr ne zemer se fundmi, sillej shume mire me mua , me jepte shuume vemendje dhe me bente te ndihesha mire nga prania e tij. Tshme jam ne nje lidhje me te dhe jan ber gati 6 muaj… kohet e fundit po e kuptoj qe interesi i tij nk eshte me i njejte si dikur… ai tashme po me jep pasiguri dhe ndonjher me ben te ndihem shume keq. Me duket si déjà vu dhe kam frik prej ksaj te fundit. Perpiqem te bej max ne nje marredhenie por pse dreqin gjithmon lendohem?? Kaq e veshtir eshte te me duan?? Ndihem shume keq, saqe kur  krahasoj situaten e tanishme me ate para pak kohesh kur i dashuri me jepte shume vemendje qaj dhe me rreh zemra shume keq, a thua do kaloj atak paniku… Sdi cfare te mendoj , me streson kjo situat sepse e dua dhe nuk dua ta humbas, nk dua te lendohem serisht.