Këshilla/Blog

ina 13.10.2020

pershendetje. dua te tregoj problemin tim, jam 23 vjece dhe kto 2 muajt e fundit kam ca shqetsime qe ne fillim si kushtova shum rendsi, por tani kam filluar te trembem, me krahun e majt kam ca te therura posht gjoksit si thika qe nuk zgjasin shum diku tek 30min dhe depertojn dhe ne shpin sikur me ngul nje thik tej per tej, kjo me ndodh kur bej ushtrime me fillojn dhimbjet direkt deri kur mbaroj ushtrimet. por ka filluar tme kapi shpesh dhe kur nuk bej asgje dhe thjesht rri per qefin tim. kur mar frym thell ma jep direkt therje dhe nuk arri ta coj frymen deri ne fund ndaloj direkt. tani me esht ber kjo gje e perditshme dhe me shqetson dhe naten nuk arri te fle dot rehat kam dhimbje sidomos kur shtrihem nga krahu majt nuk rri dot fare e shyrir ne ate an sepse me bllokohet dhe fryma, dhe me ka humb forca fizike vullneti si i thon jam dembelosur shum kto koh dhe sikur nje got te laj lodhem direkt dhe me kalon ne marjemendesh e bllokim frymarjeje. dhe shtrongim ne gjoks sidomos krahun e majt e kam pleh fare mezi e leviz aq te lodhur e kam. nuk e di nga me vjen kjo gje doja nje prgj ju lutem sepse kam filluar te shqetsohem shum. flm nga ana juaj jav te mbar. dhe me falni nese u zgjata shum.

 1. Erda thotë:

  Pershendetje e dashur
  Ket qe ke shpjeguar ti e kam pasur muaj me radhe dhe vazhdoj ta kem
  Nuk e di nese ke vuajtur nga ankthi pasi un per ket problem therjet qe kam pas pafund posht egjoksit majte me trembin ishin shum te bezdisura saqe me benin te frikesohesha mos kam problem me zemren kam ikur te bej kontrrollet dhe me thonin qe cdo gjo eshte ok
  Pra me shum ishin nga stresi dhe fiksimet
  Gjithashtu mundohu ta heqesh mendjen ne momentin qe te kap pi nje got uje dhe degjo ndonje muzike mos e mbaj mendjen aty e di se te bezdis dhe eshte. E veshtir po ama e kam provuar vete
  Gjithashtu mos rri hollshem ,pra vishu mir sidomos kur koha eshte e fresket sepse ndodh dhe nga koha .

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.