Këshilla/Blog

Ana 20.11.2020

Pershendetje ,jam nje vajz 22 vjece dhe sapo jam fejuar .Kemi tentuar me te fejuar per te kryer mardhenie po kam shum shum frik me ngjan sikur do me dhembi shum me ngjan sikur jam shum e ngusht nuk e di e kam shum me frik.I fejuari me respekton me tha kur te ndihesh gati.Ju lutrm doja te dija a dhemb shum sepse m duket se jam e ngusht dhe do me dhembi , dhe a ka ndonj ilac per te zvogeluar dhimbjen?
Faleminderit!

  1. Dr. Elinda Gjata thotë:

    Pershendetje. Po ta lexosh me vemendje ate qe ke shkruar, fjalite fillojne me “me ngjan se,…kam frike se….me duket se…”. Pra, ende nuk eshte asgje konkrete, por vetem frike. Ndoshta ato qe te kane treguar per eksperiencat e tyre nuk kane qene shume bujare apo kane ndare emocione negative, qe ju tni keni grumbulluar kaq shume frike brenda jush. E gjere apo e ngushte eshte shume relative. Mendo qe vagina ka aq shume hapje sa lind nje beb prej aty! Mos e zmadho te koka jote dhe mundohu te mposhtetsh friken. Sa me shume te ndjehesh mire me partnerin tend, sa me te cliret e bashkeveprues te jeni, aq me e thjeshte eshte mardhenia.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.