Këshilla/Blog

Arta 26.05.2022

Pershendetje shpresoj qe jeni mir, jam një vajzë 28 vjeçe jam e martuar qe 1 vit tentoj per shtatzani prej qe jam martuar, kam cikel te qrregullt kam qene te gjinekologu mi ka qit disa pika per 1 muaj (Glandulaef gastreu R20) per rregullimim e ciklit pasi i piva pikat cikli më është vonuar 2 muaj, tani qe 4 dit mka ardh cikli por 2 dit e para ikam pas te kafta dhe tani kam cikel te kuq por shum pak, ikam bër analizat e gjakut dhe kontroll vaginale para 1 muaje te gjitha mkan dal mir, testet negative, a mund te jem shtatzan a po qfar jam e shqetsuar ju lutem me ndihmoni qfar te bëj.

 1. Nuk Je Vetem says:

  Pershendetje Arta dhe faleminderit qe na je drejtuar.

  E kuptojme shqetesimin tend, medikamentet mund te kene sjelle edhe keto simptoma qe pershkruani. Per nje mendim me te sakte profesional do te sugjeronim qe te kontaktoje me mjekun per rikontroll dhe vijueshmerine e trajtimit te ndjekur.

  Gjithe te mirat!
  Staf i Nukjevetem

 2. Suela says:

  Pershendetje! Bera testin para nje dite dhe me doli pzitiv vakta bera ekona dhe gjinekologu me dha keto te dhena
  Uterus me diameter 2.6 cm
  Sakus gestional 4.2 mm
  Ovar dexter : 2.6 cm
  Ovar sinister 3.1 cm
  Do me shpjegoni cdo te thone ju lutem?!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.