Këshilla/Blog

Alda 20.01.2021

Vuaj qe 8 vite nga stresi depresioni ankthipor tani jm e martuar mendova qe do me largohe.en por vetem me jan shtuar edhe +km shuum halle familjare me bashkeshortin dhe robt e tij sme don asnje un perpiqemte sjellem mir por prap sme dojn e km frik se burri do me braktis e km nje djal 1 vjeq te lutem shuuum🙏🏻me ndihmoni 😣😭😓🥺☹jam shhuuuuum keeq vetem konflikte km me ta e plus hallet mija mendoi se mi kan zbuluar problemet mendore dhe don tme zejn mat per kte gje e tme heqin qafe me lehte kjo me sjell e me shum stres e merzi e shkaterrohem shum per qdo gje ne jeten time😭😭dhe mendoi mos ti kisha pas kto probleme te mijat do silleshin me mir tjeret me mua (pavaresisht se ata skan asnje te drejt dhe un sjellem mir po te ata a faji gjithsesi )po ky problemi im me gushton me zi ne kto konflikte duke then ma bejn se me zejn te dobet e disi ndjehem me faj 😭🥺😓e plus me zorin qe kam

 1. valoni thotë:

  E nderuar kam kaluar edhe une ne te njete situat por beso qe ki me tejkalu dhe kur te mendojsh periudhe qe ke kalu ki me qesh me veten vetem
  mos u dorzo vazhdo lufto per ata qe i do dhe te duan

 2. Tony thotë:

  E lexova me kujdes shkrimin tend dhe pergjigjien qe te ka kthyer komentuesi me emrin valon eshte vertete ashtu siq thote ai se e kam provuar vete nje gje do te shtoja kurr mos u brengos was thone te tjeret eshte nje gje qe ka zero risk per jeten dhe me vullnet dhe ndihmen e ndonje psikiatri the nje psikologu do behesh shume mire

 3. Mirela Gokaj thotë:

  Pershendetje,
  E dashur zonje ju lutem kerkoni ndihme prane qenrave komunitare per te marre nje sherbim sa
  me te integruar si mjeksor ashtu edhe social. Besoj se pasi te sqaroni se si eshte gjendja juaj e
  shendetit mendor athere edhe mund te merrni nje ndihme te pershtatshme si dhe ndoshta te gjeni
  pak qetesi.
  Gjithe te mirat,
  Mirela

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.