Këshilla/Blog

Skuqje... 01.06.2023

Pershendetje Doktoresha,

Une jam nje 25 vjeçar, dhe para diku 5 muajsh kisha ethe te medha dhe djersitje te tepert si pasoje e nje gripi, dhe pas saj vereja qe kisha kruarje ne organin tim gjenital, pas kesaj kohe ne koken e organit u shfaq nje skuqje ndersa ne pjesen e pasme te organit gjenital mu shfaq nje enjtje ne fillim mendoja qe eshte ne rregull, pastaj me dolen disa pika te bardha me qelb mendoja qe ishte herpes gjenital, por pas disa kerkimeve pash qe ishte banalitis, kaloi dy jave rresht dhe une po e mbaja te pastert organin gjenital e pastroja me sode bikarbone edhe pse me digjte si dhe vaseline, pas nje kohe u largua skuqja por ne pjesen e pasme te organit aty ku ishte enjtja lekura mori ngjyre shume me te eret, ne disa zona, tash prap me eshte kthyer iritimi skuqja tek koka e organit, por edhe lekura ne pjesen e pasme vazhdon te jete e erret dhe dallohet shume, si ta kthej ngjyren normale te lekures, kam nje jave qe perdor kortisone krem (afloderm), skuqja ka mbet shume pak, por zona e erret nuk eshte zbardhur akoma, dhe lekura nuk eshte e rrafshet eshte pak si e vrazhde dhe jo e drejte. Çfare te beje nuk kam kushte momentale te vizitoj urolog edhe po te kisha kam turp disi, marredhenie seksuale skam kryer akoma asnjehere dhe zonen gjenitale e mbaj ektrem te pastert po spo arrij rezultate shume te mira. Çfare te perdor ndonje terapi perveç kremit kortisone,

  1. Dardan Kocinaj says:

    Pershendetje dhe faliminderit qe na keni shkruar.
    Se pari ju keshillojme te beni nje kontrolle te urologu dhe dermatolovenerologu, pasi keta jane specialist per problemet e juaja. Duke se keni nje infekcion i cili kerkon te trajtohej drejte dhe mire qe juve dhe partneri mos te keni probleme ne te ardhmen.
    Gjithe te mirat,
    Dr Dardani

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.